Sport

Sparťanské oslavy titulu

1. června 2014 v 0:40 | gemik
Konečně! Po dlouhých čtyřech letech se titul mistra fotbalové ligy vrátil na Letnou. Po propadáku hned na začátku bojů o Evropskou ligu (vyřazení se švédským Hackenem) vše vypadalo černě, nakonec se tým od tohoto nezdaru dokonale odrazil a celou sezonou královsky proplul a vše nakonec spečetil ziskem nejen mistrovského titulu, ale i domácího poháru.

Na poslední zápas sezóny s Jihlavou (4:1) jsem si vzal i kompakt a zaznamenal atmosféru zápasu a následné oslavy s vytouženým pohárem. Občas je příjemné nemuset se vláčet s těžkou zrcadlovkou a kontrolovat technickou kvalitu snímků. Zítra (repektive vlastně už dnes) ale opět v plné polní, chystám se do Pardubic na Aviatickou pouť...


Celý fotoreport pod perexem...

Pražský 1/2Maraton

10. dubna 2014 v 16:05 | gemik
V sobotu se v ulicích Prahy konal 1/2Maraton, první z letošních hromadných městských běhů u nás pod hlavičkou Runczech. Start i cíl závodu byl situován na náměstí Jana Palacha u Rudolfina a trasa byla vytyčena podél vltavského nábřeží. Počasí pro běžce vyšlo téměř ideálně, celý den bylo pod mrakem, ale bez deště a s teplotou tak akorát. Trochu sluníčka jsem postrádal jen při focení, kdy se pod šedivou oblohou ztrácely barvy.

SP Vodní slalom v Tróji

27. srpna 2012 v 19:05 | gemik
O víkendu se v pražské Tróji konal závod Světového poháru ve vodním slalomu. Já se byl podívat v neděli, kdy byly na programu semifinálové a finálové jízdy kategorií K1 žen a C2 mužů.

Pro české barvy byla neděle poněkud smolná, v obou kategoriích bylo nejlepším umístěním našich závodníků čtvrté místo (Pavelková a Volf - Štěpánek). Mezi ženami na kajaku zvítězila Slovenka Jana Dukátová, v mužské deblkanoi triumfovali Francouzi Pierre Labarelle a Nicolas Peschier.Novinářská laťka

17. února 2012 v 22:33 | gemik
Ve čtvrtek se v nákupním centru na Zličíně konal exhibiční závod ve skoku vysokém s názvem Novinářská laťka. Lákadlem pro našince byla především účast našeho nejlepšího skokana Jaroslava Báby.

Pro mě to byla příležitost vyzkoušet si v tomto netradičním prostředí fotografování atletiky. Zkušenost to byla velká, bohužel dlouho se mi tak "nezadařilo", aby byly výsledky tak špatné. Kdybych fotil na levný kompakt, dopadlo by to možná podobně :-) Pár obrázků na ukázku ale mám, jukněte pod článkem nebo na mých stránkách ZDE.


Ledečský motokros 2010 part 2

11. května 2010 v 20:59 | gemik
Druhá část fotek z víkendového motokrosu na Vysočině. Dá to docela práci se vším tím materiálem probrat :)

Ledečský Motokros 2010

Rally Lužické Hory 2010

1. května 2010 v 21:58 | gemik
V Hrádku nad Nisou tento víkend proběhl 13. ročník Rally Lužické Hory za účasti více než 140 posádek a mé maličkosti s fotoaparátem :) Ač meteorologové původně strašili se špatným počasím na dnešní den, nakonec to nebylo tak hrozné a den se celkově více než vydařil. Tento druh motorsportu jsem fotil poprvé, takže rezervy v technice jsou znát, snad při příští možnosti to bude o chloupek lepší.

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Czech Truck Prix 09

1. září 2009 v 6:51 | gemik
Tento víkend proběhl na mosteckém autodromu osmnáctý ročník závodů trucků doplněný o Škoda Octavia Cup, Formuli Renault a sérii Sports Car Challenge a já tam s fotoaparátem nemohl chybět :) S kamarády jsme tam vyrazili v neděli a den to byl náramný. Jen jsem byl pak už dost utahanej (naštěstí to ale půlhodinková chrupka mezi závody trochu zlepšila :) z neustálého přecházení dvoukilometrového diváckého svahu kvůli místečkům pro focení a velkého vedra, takže večerní přejezd 250 km z Mostu na Vysočinu, kam jsem jel pro bráchu, nebyl zrovna tím, po čem bych toužil. Ale na druhou stranu pak následovala odměna v podobě grilovaného masíčka, takže nálada se zlepšila :) Ať se fotky líbí.

V popředí druhý muž letošního mistrovství trucků David Vršecký ve voze Buggyra, za ním pak jeho týmový kolega Marcus Bösiger.
 
 

Reklama