PC/Web/Hry

Nový portál o pokeru / Lekce Pokeru.com

28. července 2010 v 22:12 | gemik

Kiki Flushová

Poker je hra, která má mezi ostatními karetními kolegyněmi výsadní postavení. Vznikl ve Spojených státech a během posledních desetiletí se z něj stal fenomén. Všude na světě se pořádají pokerové turnaje, televizní stanice zprostředkovávají jejich přenosy a z nejlepších světových hráčů se stávají celebrity.

Mně osobně se poker vždy líbil, jenže jsem do jeho tajů prakticky nikdy nepronikl. Většina pravidel, typů her, postupů a strategií pro mě byla doposud velkou neznámou. Teď jsem ale nalezl zajímavý portál www.lekcepokeru.com, kde jsou soustředěné veškeré informace ať už pro začátečníky jako jsem já, kteří chtějí poker od základu pochopit, i ostřílené hráče.

Freeware Symbian aplikace

5. března 2010 v 2:46 | gemik
Před čtyřmi lety jsem se stal majitelem mobilního telefonu Nokia 6630, mého prvního přístroje s operačním systémem. Nokia ve většině svých smartphonů používá systém Symbian, nyní s označením 3rd edition pro klasické telefony a 5th edition pro nejnovější Nokie s dotykovým displejem. Po pár dnech seznamování mi Symbian přirostl k srdci a přestože jsem za ty čtyři roky pár mobilů vystřídal, vždy jsem znovu sáhl po Nokii s tímto systémem. Zpět k "hloupému" telefonu bych se totiž vracel už jen s velkou nevolí.

Největší výhodou operačního systému tkví v možnosti doinstalovat jakoukoli aplikaci od třetích stran a tudíž nespoléhat se pouze na výrobcem předinstalovaný software či jednoduché programy v Javě. Jak pro Symbian, tak pro ostatní systémy jako Windows Mobile, Android atp. je k dispozici nepřeberné množství nejrůznějších programů, takže pokud vám něco v telefonu chybí nebo nevyhovuje, nic vám nebrání v doinstalaci. Většina těch nejkvalitnějších programů je samozřejmě placená, ovšem i ten, kdo nechce za dodatečný software platit, nemusí zoufat. Freewaru, čili volně šiřitelnému obsahu bylo vždy dostatek a nejinak je tomu i u mobilů.

A právě v dnešním článku chci přiblížit pár zdarma dostupných programů pro Symbian, které se natrvalo usídlily v mých telefonech.

Opera Mini 5

3. října 2009 v 11:35 | gemik
Ač nepatřím k vášnivým internetovým surfařům, kteří musí být online kdykoli a kdekoli, je občas příjemné, když se mohu připojit prostřednictvím mobilního telefonu a přijmout email, přečíst noviny, zjistit spoje či sportovní výsledky atp.. A protože nemám neomezený datový paušál a k wifi se připojím pouze doma nebo ve škole, bylo nutné zvolit takový internetový prohlížeč, který vám už jen po načtení první stránky nevysaje peněženku jako vaše přítelkyně (doufám že to nečte moje slečna, bo my to momentálně máme tak nějak obráceně :).

Funkci datově nenáročného a rychlého prohlížeče mi tak již dlouhou dobu plní skvělá freeware aplikace Opera Mini, jejíž nová verze 5 je od září dostupná na webu výrobce (zatím v betaverzi, ovšem nezaznamenal jsem s ní jediný problém). Největším trumfem Opery Mini je její rychlost, kterou o několik řádů předčí jakékoli vestavěné prohlížeče či aplikace třetích stran, včetně klasické mobilní Opery. Je za tím způsob načítání stránek které se na telefonu zobrazí ve své odlehčené podobě. Ty jsou ovšem pro zobrazení na displejích mobilních telefonů naprosto dostatečné a navíc se opravdu razantně šetří za přenesená data. Zobrazení stránek můžete i upravovat, například snížit kvalitu obrázků, nebo je rovnou zakázat. Ve výsledku pak k otevření jedné stránky v Opeře Mini potřebujete běžně tak 15-30kb zatímco v normálních mobilních prohlížečích zpravidla desetinásobek.

Nokia N97

24. srpna 2009 v 5:13 | gemik
Na Facebooku Nokia pořádala promo akci ke své novince smartphonu N97, kdy z řad přihlášených zájemců po osm týdnů vybírala vždy dvanáct šťastlivců, kteří dostali tento mobil na týdenní vyzkoušení. V poslední várce jsem se mezi vybrané dostal i já a tak od úterka tuto krasavici používám jako hlavní telefon.


Bohužel se ale rychle blíží doba, kdy budu muset mobil zase odevzdat a jak to tak vypadá, loučení nebude snadné. I přes řadu výhrad, jsem si za ten týden na N97 zvykl a z ruky ji budu dávat docela nerad. Ale o tom bych se chtěl rozepsat až v chystané "recenzi", nebo spíše ve shrnutí dojmů z mého týdenního testování. Prozatím přidávám pár fotek a v pár bodech vypíchnuté klady a zápory:

Windows 7 RC obrazem

16. června 2009 v 1:34 | gemik
Počátkem května vydal Microsoft Windows 7 RC (Release Candidate), což už je sestavení nového systému takřka v podobě, v jaké se v říjnu dostane na pulty obchodů (my si na lokalizovanou verzi počkáme cca měsíc). Windows 7 RC je stejně jako betaverze volně dostupná široké veřejnosti, i vy si můžete nový systém stáhnout a vyzkoušet, zájemci nechť vyzkouší tento odkaz. Microsoft tak dává zdarma k dispozici legální operační systém, který uživatel bude moci bez omezení užívat do začátku března příštího roku, poté by se měly Windows v dvouhodinových intervalech samy restartovat, načež v červnu dojde k úplnému ukončení funkčnosti.

Podložka Roccat Taito - recenze

15. března 2009 v 2:22 | gemik
Pokud trávíte u počítače dost času a především hrajete hry, jistě víte, že pro dokonalé pohodlí a zážitek je kromě jiného potřeba i kvalitní podložka. Ono pořád jezdit po desce stolu není ideální (ikdyž dnešní myši to zvládají velmi dobře).Já používal dobrou látkovou podložku Steelpad QCK mini, ale jak název napovídá, byla mi dost malá, takže jsem se zaradoval když se mi darem dostalo nádherné ROCCAT Taito.

A4Tech XL-750F recenze

13. března 2009 v 11:44 | gemik
Jako myš k hlavnímu PC jsem používal levnou Gigabyte GM-M6800, myš se skvělou ergonomií ovšem šíleným kolečkem. Proto jsem začal vybírat novou a ač se mi původně nejvíc líbila Kone od ROCCAT, díky nízké pořizovací ceně zvítězila myška od A4Tech.


Na obalu XL-750F je velká reklama na 3XFire tlačítko a oznámení, že jste si pořídili myš s laserovým senzorem, který komunikuje se sběrnící rychlostí 1ms, a s DPI až 2500.

PC do 15 000 - verze únor 09

25. února 2009 v 6:06 | gemik

Už je to víc jak měsíc co jsem zde navrhoval počítačovou sestavu kolem 15 000 Kč. Tahle částka je má oblíbená, za tuto cenu se již dá poskládat velmi solidní počítač a zároveň ještě o tolik nepřesahuje reálné možnosti většiny lidí.

Tehdy v lednu jsem hořekoval nad zdražením, které probíhalo od léta prakticky každý týden. Bohužel situace se nezměnila, naopak, zdražování směle pokračovalo. Podívejme se co se v dané ceně dá pořídit dnes.

Upozorňuji, že se nejedná o žádné dogma, nejsem žádný IT odborník. Jedná se pouze o návrh jednoho uživatele PC jak by si sám svou herní a pracovní stanici sestavil ke své naprosté spokojenosti.

Tudíž znovu směle do toho

Navigace/TomTom 6

25. února 2009 v 0:59 | gemik


Při řízení auta mi nějak dělá problémy nalézt vždy tu správnou cestu, takže přehlížení důležitých odboček a prodloužení jízdy minimálně o třetinu kvůli všelijakým zajížďkám se stalo už jakýmsi pravidlem. Nu a jelikož již nějaký ten pátek vlastním PDA, rozhodl jsem se pořídit do něj nějaký ten navigační software, který by měl můj problém vyřešit.

Na první pohled navigaci můžete pokládat za změkčilost, kouknout před výjezdem do mapy a pak kontrolovat cestu by neměl být problém.

Jenže navigace není pouze o komfortu, kdy podle zadaných kritérií program okamžitě vypočítá ideální trasu (nejrychlejší, ekonomickou, nejkratší, průjední body atd.) a pak vám po dobu jízdy příjemný hlas (můžete si vybrat mužský či ženský) vždy včas oznámuje "za 500 metrů sjeďte", "na příští křižovatce odbočte vlevo", či v případě odchýlení od navržené cesty během sekundy trasu přepočítá a navrhne jinou nebo vás pohodlně navede zpět, ale v neposlední řadě i o bezpečnosti, protože takto se můžete soustředit opravdu jen na vozovku a provoz kolem vás.

World of Goo

15. ledna 2009 v 20:33 | gemikHra z konce loňského roku World of Goo není typickou mainstreemovou hrou, kterých je na pultech obchodů mraky. Tento počin je pokračováním freewarevé gamesky Tower of Goo (ke stažení zde). Tehdy šlo o postavení co nejvyšší věže, kde bylo nutné dbát na fyzikální zákony a disponovat alespoň špetkou inteligence. World of Goo tento nápad rozvíjí. Zajímavostí je, že vývojářský tým, 2D boy, je pouze dvoučlenný.

Windows 7 Beta

13. ledna 2009 v 22:50 | gemikV pátek 9.1.09 vydal Microsoft pro veřejnost volně dostupnou beta verzi svého nového operačního systému s názvem Windows 7. Pokud betu budete chtít také vyzkoušet, nejednodušší způsob stažení a popis získání aktivačního klíče je na této stránce. Zkušební verzi Windows 7 bez zaregistrování je možné používat 30 dnů, po zaregistrování by měla fungovat až do 1. srpna tohoto roku.

PC do 10 000 Kč

13. ledna 2009 v 6:59 | gemik
Po článku PC do 15000 Kč přináším návrh sestavy pro ty z vás, kteří do PC chtějí investovat opravdu minimální částku, ale zároveň chtějí mít možnost počítač bez většího omezení využívat jak na kancelářskou práci a přehrávání multimédií, tak i k hraní her. V dnešní době totiž i na počítači do 10 tisíc bez problémů spustíte většinu dnešních her v 1280x1024 respektive v 1440x900, tj. v rozlišeních typických pro monitory s 19" úhlopříčkou s vysokými detaily.

PC do 15 000 Kč

3. ledna 2009 v 15:42 | gemik
V dnešní době snad už neexistuje nikdo, kdo by nějak nepřišel s počítači do styku. PC se staly samozřejmou součástí domácností, mnoho lidí je používá v práci, ve škole a nezanedbatelná část populace využívá svůj stroj ke hraní her.

Ještě před rokem dvěma se za tuto částku pořizovali více méně sestavy vhodné pouze ke kancelářské práci a přehrávání videa, surfování na internetu či hraní starých her. Ovšem to se v poslední době zcela změnilo, použitelné PC se již dá koupit pod hranici 10 tisíc a mnou vybraný limit je pro zmiňované účely rozumný střed.
 
 

Reklama