Kalendář akcí pro rok 2014

24. března 2014 v 17:05 | gemik |  Výlety / Akce a další
Jelikož nejsem žádný umělecký fotograf, foťák beru nejčastěji do ruky během běžných výletů anebo vyhledávám různé společenské akce, kde je možné fotit bez větších omezení a vznikají tak jakési fotoreporty. Loni jsem zde na počátku roku poprvé zveřejnil seznam akcí, které bych chtěl mimo jiné za účelem fotografování navštívit. Bilancování bylo nakonec poněkud smutné, moc volného času jsem neměl, takže z plánovaných akcí jsem se opravdu dostal jen na zlomek. Letos si snad vše, i když to zatím tak nevypadá, zorganizuji lépe a různorodých fotek budu mít násobně víc, než tomu bylo loni.

Navzdory tomu, že už je téměř čtvrtka roku pryč, nechci, aby v záhlaví svítil neaktuální článek, proto níže opět naleznete přehled vybraných akcí konajících se především v ČR, kam bych se rád s fotoaparátem podíval a o kterých byste si následně přečetli buď zde na blogu, nebo prohlédli fotky na mých webovkách. Z největší části se jedná o venkovní sportovní akce či letecké přehlídky, tedy akce, kde je bezproblémové fotografování. Pokud máte vlastní tip, dejte mi vědět.První čtvrtletí roku bývá z mého pohledu vždy prázdnější. Uvažoval jsem sice o vyzkoušení fotografování třeba zimních sportů, ale zatím vždy z plánů sešlo. Letos navíc byla zima taková nijaká a například letošní MS v letech na lyžích v Harrachově skončilo neslavně. Z událostí prvního čtvrtletí jsem se byl podívat na zahájení karnevalu na Staroměstském náměstí v Praze a na tradiční výstavě orchidejí ve skledníku Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Po letech jsem opět koketoval s možností vypravit se za hranice na ženevský autosalon, nakonec bohužel z plánů sešlo.

V dubnu se chci ale znovu podívat do Fata Morgany, kde od 8.4. do 11.5. budou opět vystavováni exotičtí motýli. Letos se v Brně vůbec neuskuteční Autosalon, což ale vzhledem k minulému ročníku, kde se plnohodnotně prezentovali vlastně pouze tři značky, není zas taková ztráta. Moc rád chodím na nejrůznější letecké přehlídky a první větší akce roku bude na letišti Plasy, kde se o víkendu 26. - 27.4. koná Den ve vzduchu. Na sobotu 26.4. je také naplánovaná historická rekonstrukce u Kladna - Bitva o Libušín. A aby toho tento víkend nebylo málo, v Brně na Masarykově okruhu budou soutěžit historické sportovní vozy v rámci HISTO CUPu AUSTRIA.

První květnový víkend se v Mostě představí letečtí akrobaté na Mosteckém poháru. Ve svátek 8. května se určitě zajedu podívat do Ledče nad Sázavou, kde na motokrosovém závodišti proběhne Mezinárodní mistrovství čtyřkolek, sajdkár a motokrosu žen.

Na přelomu května a června bude v Pardubicích populární Aviatická pouť, což je letecká přehlídka doplněná o pozemní představení. O týden později, 7.6., proběhne ve vojenském prostoru v Brdech prezentace Armády ČR BAHNA 2014. Další zajímavý závod na brněnském závodním okruhu bude EuroV8 Series, což je šampionát cestovních vozů naplánovaný od 20. do 22. června. Ve stejnou dobu budou v pražské Tróji probíhat závody Světového poháru ve vodním slalomu.

Na počátku července se o víkendu 5. - 6.7. koná BrnoGP Revival, kde budou k vidění vozy i motorky z nejrůznějších období historie motosportu.

V srpnu se od pátku 15. do neděle 17. v Brně koná nejvýznamnější podnik roku, závod motocyklového mistrovství světa Grand Prix České republiky. Po dvou letech by v Plzni měly proběhnout další Plzeňské letecké dny ve dnech 23. a 24. srpna a na konci měsíce se pak na Autodromu Most představí Czech Truck Prix - závod tahačů. Na Slovensku se ten samý víkend (30.-31.8.) koná národní letecká přehlídka SIAF 2014.

V září, konkrétně 6. - 7. je na programu česká verze letecké show CIAF na letišti v Hradci Králové. Divácky hojně navštěvované Dny NATO se letos v Ostravě uskuteční 20.-21.9. Na stejný víkend také připadá pražská akce - desátý ročník rekonstrukce bitvy na Bílé hoře 1620.

Poslední čtvrtletí roku doplním v pozdější aktualizaci.

Máte vlastní tipy na zajímavé a fotogenické akce? Dejte vědět v komentářích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eM. eM. | 24. března 2014 v 17:52 | Reagovat

Nevím, jak moc fotogenické, či realizovatelné, nicméně v Přerově se chystá MS žen v hokeji a v Olomouci se poběží typický RunCzech půlmaraton ;-).
Tak třeba alespoň tak :-). Jinak co se týče vojenství, tak tuším, že u Králík probíhá každoročně nějaká akcička - rekonstrukce bitvy, ale jaké, to nevím ;-)
Dobré světlo!

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. března 2014 v 6:54 | Reagovat

Myslím, že hromadné vytrvalostní běhy jsou taky velmi fotogenické a dá se v nich najít nejeden zajímavý příběh. Sice na mé výstavě, která právě tento týden dobíhá, jsem nakonec zvolil "výtvarnější" téma, ale právě při bězích fotím rád (tedy když sám neběžím :-)) a často dokonce taky na mou oblíbenou dlouhou expozici. Držím palce, ať ti těch akcí vyjde co nejvíc a ať jsou z toho moc hezké záběry.

3 gemik gemik | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 16:40 | Reagovat

Díky oběma za tip, na to jsem úplně zapomněl. Pod hlavičkou RunCzech jich je po celé republice pěkná řádka a hned zítra první v Praze. Asi se zajdu podívat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama