Březen 2014

Kalendář akcí pro rok 2014

24. března 2014 v 17:05 | gemik |  Výlety / Akce a další
Jelikož nejsem žádný umělecký fotograf, foťák beru nejčastěji do ruky během běžných výletů anebo vyhledávám různé společenské akce, kde je možné fotit bez větších omezení a vznikají tak jakési fotoreporty. Loni jsem zde na počátku roku poprvé zveřejnil seznam akcí, které bych chtěl mimo jiné za účelem fotografování navštívit. Bilancování bylo nakonec poněkud smutné, moc volného času jsem neměl, takže z plánovaných akcí jsem se opravdu dostal jen na zlomek. Letos si snad vše, i když to zatím tak nevypadá, zorganizuji lépe a různorodých fotek budu mít násobně víc, než tomu bylo loni.

Navzdory tomu, že už je téměř čtvrtka roku pryč, nechci, aby v záhlaví svítil neaktuální článek, proto níže opět naleznete přehled vybraných akcí konajících se především v ČR, kam bych se rád s fotoaparátem podíval a o kterých byste si následně přečetli buď zde na blogu, nebo prohlédli fotky na mých webovkách. Z největší části se jedná o venkovní sportovní akce či letecké přehlídky, tedy akce, kde je bezproblémové fotografování. Pokud máte vlastní tip, dejte mi vědět.


14 filmů roku 2014

18. března 2014 v 17:05 | gemik |  Kultura
I letos jsem si sestavil osobní přehled filmů letošního roku, které mě na první pohled zaujaly a které snad budou stát za vidění. Bohužel než se mi povedlo článek dopracovat a zveřejnit, uběhla téměř čtvrtina roku a řada filmů z následujícího výčtu si tak svou premiéru v českých kinech dávno odbyla. Nechci ale přerušit každoroční tradici a navíc já se letos do kina ještě nedostal, takže pokud jste některé z filmů už viděli, dejte vědět v komentářích, jak se vám líbily a jestli jsem o něco zásadního přišel.

Drážďany / město a fotbal

10. března 2014 v 22:33 | gemik |  Cestování
O poslední únorové neděli jsme s bráchou využili několika výhodných souběhů okolností a vypravili se na výlet do Drážďan, kde byla naším primárním cílem návštěva zápasu 2. německé fotbalové ligy mezi domácím týmem a hamburským St. Pauli. Zápasy v Drážďanech se ve většině případů hrají brzo odpoledne a nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy výkop začínal v půl druhé, což nám poskytlo dostatek času na dopolední procházku po městě, ale zároveň jsme stihli dorazit zpět do Prahy už v podvečer.


Drážďany, pohled ke katedrále a Opeře