Prosinec 2013

Vánoční trhy na Staromáku

1. prosince 2013 v 19:40 | gemik |  Praha
Včera byl na pražském Staroměstkém náměstí rozsvícen vánoční strom a začaly obvyklé trhy. Poučeni ze zkušenosti z jedné předešlé účasti na slavnostním rozsvěcení stromu, kdy náměstí praskalo ve švech, jsme se na něj šli podívat až dnes o první adventní neděli. I tak bylo v centru lidí požehnaně, ale přeci jen se centrem dalo vcelku normálně procházet.

Naši krátkou odpolední procházku jsme vedli ze Staromáku přes Havelské tržiště na Václavské náměstí, okoukli všudypřítomné stánky, nasáli vánoční atmosféru a opět se přesunuli do tepla domova. Na Staroměstském náměstí mezi sortimentem stánků suveréně vede "tradiční" trdelník doplněný nabídkou svařáku zřejmě nevalné kvality (alespoň podle reakcí ochutnávajících). Zbytek stánků okupuje kýč vedle kýče. Nedaleké stánky na Havelském tržišti už poskytují alespoň o trošičku příjemnější sortiment, ale i tak je ze všeho jasně patrné, že je vše přizpůsobeno turistům a to především těm východním.

Dnešní procházka také byla první pořádnější příležitostí, jak vyzkoušet malý foťáček Nikon V1, ze kterého pochází všechny fotografie v článku.