Březen 2013

Joby GorillaPod SLR ZOOM dojmy/recenze

27. března 2013 v 18:44 | gemik |  Články nejen o fototechnice
Před pomalu, ale jistě se blížící letní dovolenou, na které mi opět nebude chybět fotoaparát, jsem začal řešit otázku stativu. Na fotky přírody, architektury, noční fotografie a další disciplíny je stativ samozřejmě vynikající a téměř nezbytný pomocník. Ovšem pokud se jedná o standardní dovolené či výlety a ne pouze konkrétní fotoexpedice, nabízí se otázka co všechno s sebou lidově řečeno tahat.

A v této chvíli většinou přichází na řadu stativ - budu ho tolik potřebovat, aby se ospravedlnila zátěž navíc a neskladné rozměry? V praxi to tak potom dopadá samozřejmě tak, že ho nechám doma zrovna ve chvíli, kdy by se opravdu hodil. A naopak jsem absolvoval řadu cest, kdy se mi neúčelně houpal na zádech a já bych ho nejraději zahodil do nejbližšího příkopu. Existují sice lehké stativy ze speciálních materiálů, které poskytnou dostatečnou nosnost, ovšem za astronomické částky.Promoce na VŠE

2. března 2013 v 18:53 | gemik |  Výlety / Akce a další
Přítelkyně před několika málo týdny úspěšně zakončila magisterské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze a dnes jí čekala slavnostní promoce. Účastnil jsem se podobné akce poprvé a bylo to docela působivé. Po slavnostním nástupu vedení fakulty a samotných absolventů zazněla státní hymna, následovalo představení jednotlivých studentů a samozřejmě hlavně předávání diplomů a pamětních medailí. V závěru zazněl projev zástupce absolventů a děkana fakulty a vše zakončila hymna studendů Gaudeamus Igitur.

Fotografovat jsem mohl pouze ze svého místa, tak níže přikládám jen pár ukázek.