Únor 2013

Praha zasněžená

23. února 2013 v 20:02 | gemik |  Praha
Dnešní den se po celé zemi nesl ve znamení přívalů sněhu a nejinak tomu bylo i v u nás v Praze. Ačkoli dnešní počasí spíš vybízelo k zavrtání se do peřin s horkým čajem, chtěl jsem využít volného dne a se trochu provětrat, jinak se totiž poslední týdny u mě točí ve stereotypním schématu - přes týden práce, o víkendu škola.

Ačkoli je v Praze většinou tepleji a sníh moc dlouho nevydrží, dnes ho díky téměř celodenní chumelenici bylo všude požehnaně. Vydal jsem se tedy na standardní okruh po nábřeží ke Karlovu mostu a na Kampu a vzal s sebou foťák, který do teď pro jistotu suším, doufám, že mi nikam nezateklo :-) Vzhledem k nustálému chumelení a těžkým šedivým mrakům, barvy se z města vytratily. Pro fotky jsem tedy zvolil kontrastní černobílou úpravu, dejte vědět jak se vám líbí :-)Příslušenství pro zrcadlovku

18. února 2013 v 18:15 | gemik |  Články nejen o fototechnice
Každý, kdo si koupil jakýkoli fotoaparát, dříve nebo později začne řešit otázku příslušenství, které by mu usnadnilo a zpříjemnilo další focení. Nejinak tomu je u mě a tak jsem sepsal takový seznam užitečných produktů, které mám, nebo bych v nejbližší době chtěl mít k dispozici. Třeba některé tipy budou užitečné i pro vás.

Samozřejmě nic z níže uvedeného není nezbytně nutné (kromě baterie, kterou dostanete s přístrojem a jedné paměťové karty), avšak proč si vše trochu neulehčit či nerozšířit možnosti fotoaparátu. Jako obvykle, největším problémem jsou finance, ačkoli se řada věcí může zdát jako drobnost, celková suma při nákupech skáče nepříjemně rychle a hlavně vysoko.

Text je napsán z mého pohledu jakožto uživatele digitální zrcadlovky, řada věcí je ale samozřejmě vhodná i pro dnes velmi populární bezzrcadlovky či běžné kompakty.Masopustní průvod v Praze

2. února 2013 v 18:47 | gemik |  Výlety / Akce a další
Fotoreport z dnešního masopustního průvodu v Praze na Staroměstkém náměstí v rámci oslav CARNEVALe PRAHA 2013.

Loni jsem karneval odfotil především s telezoom objektivem a vyšly mi tak spíš portrétní fotografie, letos jsem se spolehl výhradně na "záklaďák" a pokusil se víc zachytit atmosféru průvodu, který se vydal od Clam-Gallasova paláce na Staroměstské náměstí, kde před Orlojem masky symbolicky převzaly na 12 dnů vládu nad městem.