Photoshop legálně zdarma / Update článku

7. ledna 2013 v 22:06 | gemik |  Články nejen o fototechnice
Chtěli jste mít profesionální editor Photoshop nebo jiný program z bohaté nabídky Adobe? Máte možnost a to zcela zdarma a legálně. Informaci jsem našel na Živě.cz a to, že společnost Adobe uvolnila starší verze svých programů volně k použití. Konkrétně Photoshop je k dispozici ve verzi CS2 a ačkoli je přes sedm let stará, myslím, že je to dostatečně velké lákadlo minimálně k vyzkoušení. Photoshop CS2 navíc přes svoje stáří nemá problémy ani s Windows 7, i když už tento systém oficiálně podporovaný není.


Servery Adobe neunesly nápor a stránka s odkazy je v tuto chvíli nedostupná, ovšem na fóru webu SlickDeals jsou zaznamenány veškeré přímé linky na jednotlivé programy včetně potřebného univerzálního klíče - link ZDE. Stačí si vybrat požadovaný software, zvolit verzi pro Windows nebo Mac a s radostí stahovat.

------------------------------------

Update 22:45:

Po několik hodin byl provoz na netu kolem Adobe softwaru enormní, ovšem teď nevím jestli jsme všichni nešlápli trošku vedle... Na Forbesu vyšel před malou chvílí článek, který s odkazem na člověka přímo z Adobe uvádí něco v tom smyslu, že zmiňované univerzální download linky a klíče byly určené jen pro zákazníky, kteří už svojí licenci vlastní a chtějí po dlouhé době reinstalovat. Tak jsem z toho trošku jelen a jsem zvědavý, která z informací se opravdu potvrdí...

Update 00:05:

Tak to opravdu vypadá, že Adobe zřejmě udělal chybu, když linky určené původně pouze pro své zákazníky zveřejnil zcela volně. Bude zajímavé čekat na oficiální vyjádření jak Adobe, tak i médií, která o "akci" psala.

Update 07:00:

Adobe se k problému vyjádřil tak, že původní myšlenka byla usnadnit majitelům těchto starých verzí programů reinstalaci a pod. Ovšem jinak dělá jako by se nic nestalo, oficiální stránka s odkazy i aktivačními klíči je dnes opět funkčí a přístupná bez jakékoli registrace a nikde ani zmínka o zákazu stahovat.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eli Eli | Web | 7. ledna 2013 v 23:20 | Reagovat

Super, o tom jsem vždycky snila, a nikdy neměla peníze. Třeba se s tím jako se starší a jistě jednodušší verzí, naučím. Díky za zveřejnění. :]

2 kcd kcd | 8. ledna 2013 v 9:14 | Reagovat

Taky děkuji za zveřejnění.

3 Lafi Lafi | Web | 8. ledna 2013 v 19:07 | Reagovat

To jsou ale věci. Vyzkouším, uvidím. Jsem zvědavý na srovnání s Gimpem :-) Každopádně dík za informaci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama