Srpen 2012

SP Vodní slalom v Tróji

27. srpna 2012 v 19:05 | gemik |  Sport
O víkendu se v pražské Tróji konal závod Světového poháru ve vodním slalomu. Já se byl podívat v neděli, kdy byly na programu semifinálové a finálové jízdy kategorií K1 žen a C2 mužů.

Pro české barvy byla neděle poněkud smolná, v obou kategoriích bylo nejlepším umístěním našich závodníků čtvrté místo (Pavelková a Volf - Štěpánek). Mezi ženami na kajaku zvítězila Slovenka Jana Dukátová, v mužské deblkanoi triumfovali Francouzi Pierre Labarelle a Nicolas Peschier.
Plzeňské letecké dny 2012

26. srpna 2012 v 19:05 | gemik |  Fotografování
Tento víkend se na letišti Plzeň Líně konal druhý ročník Plzeňských leteckých dnů, Na tamním nebi se tak představily skvosty jako Spitfire Mk. VI. hydroplán Consolidatet PBY-5A Catalina, či Mig-15.

Čtyřhodinový program byl plný zajímavých prezentací a dechberoucích kousků, kromě výše zmíněných mě nejvíc potěšil tradičně precizní akrobacie Martina Šonky, či skvělá ukázka schopností záchranného vrtulníku W3-A Sokol a nechybělo ani několik průletů armádního Gripenu.
ZOO a Safari Dvůr Králové

24. srpna 2012 v 19:05 | gemik |  Zoologické zahrady
Předminulý víkend jsme se vydali do Dvora Králové prohlédnout si tamní zoologickou zahradu. Samotná zoo je moc pěkná, proti naší minulé návštěvě před několika lety zahrada prokoukla, řada pavilonů je zrekonstruovaná, výběhy jsou prostorné a pěkně upravené.

Nejvíc nás ale zajímala zcela pozměněná Safari část. Ta je od loňského roku rozšířená a hlavně přístupná pro průjezd vlastním autem. Tento fakt budil v médiích i v diskuzích docela vášně, nám se to ale ihned zalíbilo. Zvířata je možné spatřit téměř na dosah ruky, u zajímavých míst lze přibrzdit a hlavně celou trasu je možné projet v neomezeném počtu znovu, což velmi doporučuju. My okruh absolvovali třikrát a pokaždé bylo k vidění něco nového.

Z aut se kromě dvou vyhrazených míst samozřejmě nesmí vystupovat, ale okénka je možné mít stažená, takže dobrému výhledu či fotografování nic nebrání. Zvířata se zdají být na přítomnost aut zvyklá, v hojných počtech odpočívají v nejtěsnější blízkosti cest a občas se zřejmě pro pobavení rozhodnou i zcela zablokovat dopravu

Vstupné do ZOO včetně vjezdu do Safari činí 230,- (snížené pak 150 Kč).Hříbě Převaláka

23. srpna 2012 v 19:05 | gemik |  Zoologické zahrady
Pokračuju v nepravidelných příspěvcích zesvěta zoologických zahrad. Před dvěma týdny se v ZOO Praha narodila klisnička koně Převalského, na kterou jsme se byli podívat den po narození a vypadala báječně. Podívejte se na fotky níže nebo v odkazu ZDE.