Prosinec 2011

PF 2012

30. prosince 2011 v 20:27 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní


Mnoho štěstí, radosti a úspěchů Vám do nového roku přeje
Michal x

The Best Of 2011

28. prosince 2011 v 14:57 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Už jen tři dny zbývají než oslavíme vstup do nového roku 2012 a jen o pár dní později dovrší tento blog tři roky své existence. A protože pro gemik.blog.cz byl letošní rok úspěšný nejen návštěvností, ale (snad) i obsahově, vypracoval jsem takové malé shrnutí toho nejlepšího, co se nám zde na blogu za ten rok urodilo :-)

Zoo Praha

Pro pravidelné návštěvníky nebude překvapením, že jádrem obsahu mého blogu jsou fotografie z pražské Zoo a především z gorilího pavilonu. Letos se mé návštěvy Zoo počítaly na desítky a fotografie gorily snad na desetitisíce. Odkazy:
Muzeum LEGA / fotoprohlídka

26. prosince 2011 v 22:33 | gemik |  Fotografování
V Praze na Národní se nachází Muzeum LEGA, opravdový ráj pro nadšence této stavebnice. Na třech podlažích zde mají vystavené přes 2000 nejrůznjějších modelů od historických kousků až po ty nejnovější přírůstky. Vstupné do muzea činí 200,- (snížené 130,-). Prohlídkou jsem se dokonale vrátil do dětských let, kdy jsem s nadšením skládal kostičku po kostičce a hned bych se do toho s chutí pustil znovu, jen kdyby ty stavebnice nebyly tak drahé...Přílet delegací na pohřeb VH / Letiště Ruzyně

23. prosince 2011 v 22:22 | gemik |  Fotografování
Celý týden se nesl ve znamení smutku z úmrtí exprezidenta Václava Havla, který vyvrcholil dnešním pohřbem, kterého se zúčastnilo několik desítek delegací z Evropy i celého světa. Fotek svíček atp. je všude dost, mě spíše zaujaly stroje, které státníky a další důležité osoby dnes do Prahy přivezly. Níže tak naleznete pár zajímavých strojů, které dopoledne přistály na ruzyňském letišti, větší obrázky naleznete klasicky v galerii.Jedním z nejzajímavějších strojů byl C-27J Spartan litevských vzdušných sil s prezidentkou Dalii Grybauskaitovou na palubě

Předvánoční návštěva u gorilek

22. prosince 2011 v 21:39 | gemik |  Fotografování
Po delší době jsem na chvíli zavítal opět do gorilího pavilonu a během necelých dvou hodin nacvakal pár snímků této úžasné rodiny :-) Galerii čítající přes 100 fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek nebo ZDE.


A samozřejmě štastné a veselé Vánoce všem!

Nexus S a Android 4.0 ICS / Screenshoty

17. prosince 2011 v 12:59 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Lidé s pozitivním postojem ke Googlu a především k jeho mobilnímu systému Android zažívají v posledních dnech předčasné Vánoce. Postupně se totiž oficiální cestou začíná uvolňovat dlouho očekávaný Android 4.0 s označením Ice Cream Sandwich. Na světových trzích se začala prodávat vlajková loď Googlu - Samsung Galaxy Nexus, první smartphone postavený právě na ICS Androidu - a včera navíc byla uvolněna verze tohoto operačního systému pro telefon Nexus S.

Majitelé Nexusu S se postupně dočkají v průběhu prosince prostřednictvím Over-The-Air updatu, nebo tomu mohou pomoci přímým nahráním systému do telefonu. Já čekat nechtěl :-) V článku tak najdete několik screenshotů, na nějaké hlubší dojmy z nového Androidu je ještě brzo, ICS se mi v telefonu ještě nestihl ani ohřát :-)


Na snímcích obrazovek (které je možné konečně pořizovat přímo stiskem napájecího tlačítka a ovladače hlasitosti směrem dolů) vidíte čistý Android 4.0.3, bez jakýchkoliv nástaveb a úprav. Od přístroje Galaxy Nexus se verze v Nexus S liší pár věcmi: Nexus S má stále pevně daná senzorová tlačítka pod displejem, proto operační systém nevykresluje další ovládací prvky "zpět", "domů" atp. Počínaje Galaxy Nexusem už přístroje postavené na novém Androidu budou spoléhat pouze na virtuální tlačítka na displeji. Druhá věc že na Nexusu S není přítomná funkce Face Unlock (odemknutí telefonu na základě rozpoznání obličeje) a defaultní fotoaparát nepodporuje ostření dotykem na libovolné místo. Teď už ale ke slíbeným screenům. Další snímky či info doplním na vyžádání.


Rumový deník

9. prosince 2011 v 23:19 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Na film Rumový deník jsme se vypravili jen a pouze na základě Johnnyho Deppa shlížejícího z plakátů svým typickým zádumčivým pohledem. Depp patří bezpochyby do mého Top 3 seznamu hereckých osobností, na druhou stranu je třeba přiznat, že jeho filmy v poslední době "sjíždím" spíše ze setrvačnosti a obdivu k němu, než v očekávání nějakého velkého filmového zážitku.

Snímky, ve kterých se Depp objevuje, jsou hodně vzdálené tuctové produkci, jaké hollywoodská studia chrlí každý rok po tunách (a když už se jedná o projekt typu Pirátů z Karibiku, přetvoří si postavu k obrazu svému), což samozřejmě nemusí být nutně na škodu, ale občas platí čeho je moc, toho je příliš. Dost často se u jeho počinů opakuje situace, kdy v záchvatu tvůrců o co největší originalitu vzniká z výsledného filmu nepřehledný chaos, ve kterém má divák tendenci se ztrácet. A toto bohužel do velké míry sedí i na Rumový deník.Výběr fotek z pražské Zoo

8. prosince 2011 v 23:34 | gemik |  Fotografování
Po letošních letních měsících, kdy jsem s fotoaparátem obrážel nejrůznější akce a disky se plnily hojným počtem fotek, přišelo sychravé počasí a foťák putoval do brašny, kde bohužel tráví většinu posledních dnů a týdnů. Nějak mi schází inspirace co v tomhle permanetně šedivém počasí fotit, navíc není ani obligátní dostatek času (a koneckonců ani peněz) na to něco kloudného vymýšlet.

Přichází tedy čas šáhnout do archivu. Poslední dobou jsem zde fotky ze Zoo už moc neprezentoval, většinou se objevily na facebookovém profilu Zoo nebo některé jsou zapadlé v galeriích tady na blogu. Udělal jsem tedy takové malé Best of z letošních zvířecích fotek, které si můžete prohlédnout níže pod článkem. Ve výběru naschvál chybí gorilí fotky, jelikož tvoří v mém zoo portfoliu výraznou většinu, dostanou vlastní výběrový článek, zatím se případně můžete podívat přímo v kompletních galeriích zde.


Letos zažili v Zoo Praha opravdový "babyboom", jedním z nových obyvatel Zoo je i tento lachtánek, který se narodil 19. května