Červenec 2011

Racci

31. července 2011 v 12:57 | gemik |  Fotografování
Na nedávné francouzské tour, konkrétně v Monaku a poté na marseillské pevnosti d´If, jsem pořídil pár vcelku zajímavých fotek racků. Myslím, že by byla škoda kdyby se na ně prášilo někde v koutě na disku :)


Větší rozlišení ZDE.


Zápisky z Francie

30. července 2011 v 16:02 | gemik |  Fotografování
Je tomu už týden co jsme se vrátili z první letošní dovolené, přesto jsem se k souhrnnému článku "dokopal" až nyní. Fotky pro článek jsem měl připravené již dávno, moc jich nebylo, ale do nějakého toho povídání se mi vůbec nechtělo. Konečně teď tedy napravuji resty a přináším pohled na náš poznávací výlet do Francie, konkrétně do oblasti Azurového pobřeží se zastávkou v italském městě Verona.

Větší náhled ZDE.

Slavnostní průjezd tramvají Prahou

18. července 2011 v 13:05 | gemik
Praha dnes oslavuje 120 let od první jízdy elektrické tramvaje a při té příležitosti Dopravní podnik připravil slavnostní průjezd celkem 11 typů tramvají, které v průběhu let v Praze vozily cestující. Od střešovické vozovny se kolona historických i těch nejmodernějších vozů vydala přes Pražský hrad, Újezd, Národní třídu a Náměstí republiky k Letenskému náměstí.

Já si na kolonu počkal na Malostranském náměstí, kde jsem pořídil následující fotky. Snímky ve větším rozlišení naleznete v samostatné galerii.


Muzejní vůz 500

RECENZE: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

14. července 2011 v 6:13 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
A je to tu. Už i do našich kin dorazil závěr ságy o Harrym Potterovi, tedy druhá část Relikvií smrti. Po dlouhých deseti letech se tak celý zfilmovaný příběh knih o brýlatém kouzelníkovi definitivně uzavírá. A jaký ten závěr tedy je? Určitě se jedná o důstojné vyvrcholení a ukončení série, spolu s první částí Relikvií bezpochyby tvoří nejlepší díl, přesto k maximální spokojenosti něco chybí.