Květen 2011

Vlaky a vláčky / Lužná u Rakovníka

23. května 2011 v 15:30 | gemik |  Fotografování
Po dvou letech jsem se v sobotu byl opět podívat v Železničním muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Z Prahy přes Kladno je to do Lužné vlakem cca hodinka a půl, na místě je pak k vidění množství lokomotiv, vagónů, pár expozic s železniční tematikou a modelové kolejiště, pohodlná prohlídka celku tak zabere kolem tří hodin, takže je to ideální výlet na víkendové odpoledne.

K fotkám jsem původně chtěl připisovat nějaký komentář, bohužel času není nazbyt a erudovanější informace lze stejně nalézt přímo na stránkách muzea (odkaz). Já tedy přeji alespoň pěkné prohlížení :-)Piráti z Karibiku 4: Na vlnách podivna

21. května 2011 v 7:00 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Ve čtvrtek připlulo na vlnách podivna do našich kin čtvrté pokračování Pirátů z Karibiku, tentokrát s obměněnou posádkou, ovšem se stejným nezaměnitelným kapitánem Jackem Sparrowem v podání Johnyho Deppa. Čtvrtý díl opět jede ve stejných kolejích, přináší pouze novou zápletku a jinak si drží styl i formu svých předchůdců. Tentokrát je hlavním cílem Pramen věčného mládí, po kterém touží zároveň Španělé, Angličané s přispěním starého známého Barbossy (Geofrey Rush), dále pak obávaný pirát Blackbeard (Ian McShane) a mezi tím vším se samozřejmě motá Jack Sparrow.


Zaklínač 2 - Sběratelská edice

17. května 2011 v 10:45 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Dnešní den jsou takové malé Vánoce, konečně totiž vyšlo mnou velice očekávané RPG Zaklínač 2: Vrahové králů. Půlroční čekání na předobjednanou sběratelskou edici je tak u konce :-) Krabice s hrou je opravdu obrovská, váží cca tři kila a ukrývá mnoho nádherných věciček. Přikládám fotografie:


Dvě malá kačátka

15. května 2011 v 15:54 | gemik |  Fotografování
Asi je to trošku infantilní, ale musel jsem tyhle dvě kačátka zveřejnit, sou taaaak roztomilá :-)


Motokros / Ledeč nad Sázavou

15. května 2011 v 3:47 | gemik |  Fotografování
Rok se s rokem sešel a v Ledči nad Sázavou opět proběhlo motokrosové odpoledne, jel se zde závod seriálu Přeboru Východních Čech - SMS motokrosu Pardubice. Loni jsme se byli na tyto závody podívat poprvé a zalíbilo se nám to natolik, že ani letos jsme nesměli chybět. Trať v Ledči je moc pěkně postavená, nabízí přehršel zatáček, skokánků a pro mě hlavně dostatek různých zajímavých fotostanovišť, zároveň zde nebývá maximálně přecpáno jako na známějších celorepublikových podnicích, takže pro focení ideální podmínky. Jedině počasí nás strašilo, předpovědi po celý týden nebyly moc optimistické, nakonec bylo po většinu soboty krásně, takže se vše vydařilo na jedničku.


Vydařily se i fotky (alespoň mě se teda líbí :-), nasekal jsem jich za odpoledne lehce přes 3000, obě baterie tak byly vyždímané do poslední kapičky. Několik stovek nevydařených kusů se mi povedlo promazat již při cestě domů, přesto na domácí protřídění zbylo doost (14 GB) dat. Z nich nakonec vzniklo 125 finálních snímků, které naleznete v samostatné galerii po kliknutí na odkaz nebo na fotku. Btw při pohledu na ty počty vychází, že dnes se mi líbily celé 4 snímky ze 100, přitom ještě nedávno se to bylo tak 0 až 1 fotka ze 100, asi se mi zvedá efektivita (nebo klesají nároky?) :-D


Fotky také můžete srovnávat s loňským rokem, tehdy jsem v Ledči fotil ještě Olympusem E-520. Fotočlánky ZDE a ZDE.

ZOO Brno

11. května 2011 v 11:50 | gemik |  Fotografování
Další zastávkou na naší Tour de ZOO byla brněnská zoologická zahrada, která se nachází na zalesněném kopci v městské části Brno-Bystrc nedaleko Brněnské přehrady. Vstupné činí 100 Kč (70,- zlevněné) a otevírací doba v hlavních měsících (duben-září) je od 9:00 do 18:00).

ZOO Brno chová 210 druhů zvířat v 785 exemplářích, zastoupeny jsou druhy téměř všech světadílů. Nejhezčí částí ZOO je nová expozice Beringia (otevřena na podzim lońského roku) v rámci dolního okruhu, kde na úctyhodné ploše kolem 10 000 m2 je k vidění simulace severské přírody v oblasti Beringovy úžiny. Stěžejní bod expozice tvoří medvěd kamčatský, doplněný o výběhy lišek polárních, rosomáků a několika ptačích druhů. Ve středu expozice jsou vystavěny dřevěné chatky a vyhlídka, ze které je na výběh mědvědů skvělý pohled.

Horní okruh je pak zaměřen především na tropické oblasti a safari, takže jsou zde k vidění především nejrůznější kopytníci, exotičtí ptáci, plazi atp.Focení pěkně postaru

1. května 2011 v 19:35 | gemik |  Fotografování
Už přes měsíc mám doma krásný analogový foťáček Prakticu L, se kterým jsem zkoušel pořídit pár fotek ať už doma či při procházkách v Praze a přičichnout tak trochu k době, kdy se fotografovalou pouze na film a o nějakých digitálech nebylo ani tuchy.

Pro mě, zvyklého na komfort digitální zrcadlovky, bylo focení s Prakticou dost dobrodružné. Jednak jsem po exponování snímku atomaticky koukal pro kontrolu na zadní část přístroje abych mohl snímek zkontrolovat obrázek na displeji, místo toho jsem tupě zíral na kovové dvířka :-) Dále pak můj model nemá vestavěný jakýkoliv expozimetr, tudíž všechny fotky vznikaly "podle oka do potoka", nu prostě krasa :-) Focení s touto krabičkou mě ale neskutečně bavilo, kdybych mohl lítám s ní po světě snad každý den. Jedinou, zato dosti výraznou nevýhodou, jsou vysoké finanční náklady, kvalitní film plus následné vyvolání by mě po pár fotovýpravách asi zruinovaly :-( Každopádně jednou za čas si asi tu radost udělám, přeci jen to napjaté očekávání co z filmu ve výsledku vyleze má i dnes velké kouzlo.

Pod perexem přidávám tři naskenované ukázky.