Listopad 2010

Harry Potter / Nick Cave - O´Children

21. listopadu 2010 v 20:13 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Že ve mně nový filmový Harry Potter zanechal pouze pozitivní dojmy je patrné už z mého předešlého příspěvku, proto mu také ještě pár řádek budu věnovat. Celý film je z mého pohledu velmi dobrý, rámec snímku i kompletní potterovské sáhy však jasně převyšuje několik naprosto úžasných scén, které jsou opravdovou chloubou první části Relikvií smrti. 

Již začátek filmu zaměřující se na odchod Hermiony z domova je velmi působivý a dokáže chytnout za srdce, nejinak tomu je u příchodu na Ministerstvo či skvěle pojaté putování podmalované rádiovým vysíláním. To nejlepší ale shledávám v emocemi prošpikované "tančící scéně" Harryho a Harmiony, která v kombinaci s úžasnou hudbou Nicka Cava působí jako úžasné zjevení a v mysli zůstane ještě dlouho po skončení filmu. Pro mě se jedná o jeden z nejlepších momentů ve filmech poslední doby, že se ale tak stane zrovna u Harryho Pottera, to bych vůbec nečekal :-)

Nick Cave - O´Children 


Harry Potter and The Deathly Hallows Part 1 / Relikvie smrti část 1

19. listopadu 2010 v 18:07 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Rok se s rokem sešel a do kin dorazila adaptace sedmého dílu populární ságy o Harrym Potterovi. Knižní sedmý díl podstatně nakynul co do počtu stran i důležitých událostí, a proto je filmová verze rozdělena na dvě části. Na úplný závěr si tedy budeme muset počkat až do léta příštího roku (česká premiéra je naplánována na 14.7.2011). Záměr je to ale pochopitelný, scénář tak nemusel projít výraznějšími škrty a většími odchylkami od předlohy.Noční Praha / zištná žádost o pomoc :-)

16. listopadu 2010 v 14:04 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Pro jednou zneužiju článek na blogu ke zcela zištným účelům. Pokud se vám líbily fotky z nedělní večerní procházky Prahou. Konkrétně následující obrázek a vlastníte účet na Facebooku, prosím klikněte v odkazu na "To se mi líbí". Všem potencionálním klikačům jsem nesmírně zavázán :-)


Karlův most
Větší rozlišení zde.

Noční Praha

14. listopadu 2010 v 21:07 | gemik |  Město
Už dříve jsem tu měl pohled na osvětlený Hrad, ale myslím, že se tato scéna nikdy neomrzí. Než se mi ale tentokrát povedla přijatelná fotka, stálo to hodně místa na kartě a trochu nervů. Pořád mi utíkaly barvy a teprve až těsně před koncem focení jsem zjistil, že stačilo změnit měření expozice... blbec... Nevím proč mě to nenapadlo rovnou, ale nevadí, člověk se stále učí...

Praha
Větší rozlišení zde.

Víla...

13. listopadu 2010 v 12:20 | gemik |  Fotografování
Můj improvizovaný miniaturní fotoateliér dnešního dne navštívila víla... :-)

Víla