Březen 2010

Freeware Symbian aplikace

5. března 2010 v 2:46 | gemik |  PC/Web/Hry
Před čtyřmi lety jsem se stal majitelem mobilního telefonu Nokia 6630, mého prvního přístroje s operačním systémem. Nokia ve většině svých smartphonů používá systém Symbian, nyní s označením 3rd edition pro klasické telefony a 5th edition pro nejnovější Nokie s dotykovým displejem. Po pár dnech seznamování mi Symbian přirostl k srdci a přestože jsem za ty čtyři roky pár mobilů vystřídal, vždy jsem znovu sáhl po Nokii s tímto systémem. Zpět k "hloupému" telefonu bych se totiž vracel už jen s velkou nevolí.

Největší výhodou operačního systému tkví v možnosti doinstalovat jakoukoli aplikaci od třetích stran a tudíž nespoléhat se pouze na výrobcem předinstalovaný software či jednoduché programy v Javě. Jak pro Symbian, tak pro ostatní systémy jako Windows Mobile, Android atp. je k dispozici nepřeberné množství nejrůznějších programů, takže pokud vám něco v telefonu chybí nebo nevyhovuje, nic vám nebrání v doinstalaci. Většina těch nejkvalitnějších programů je samozřejmě placená, ovšem i ten, kdo nechce za dodatečný software platit, nemusí zoufat. Freewaru, čili volně šiřitelnému obsahu bylo vždy dostatek a nejinak je tomu i u mobilů.

A právě v dnešním článku chci přiblížit pár zdarma dostupných programů pro Symbian, které se natrvalo usídlily v mých telefonech.