Říjen 2009

Třinecké železárny obrazem

31. října 2009 v 16:23 | gemik |  Fotografování
Několik obrázků Třineckých železáren, které u nás patří k průmyslovým podnikům s nejdelší tradicí - založeny byly již v roce 1839. Fotky pořídil táta mobilem Nokia 6300, já si s tím trošku pohrál v počítači. Myslím, že se ta úprava k tématu docela hodí.


Trojský zámeček

30. října 2009 v 22:23 | gemik |  Fotografování
Dnešní krásné leč k večeru dost mrazivé počasí přímo vybízelo k procházce. Zašli jsme tedy do Troje potoulat se kolem tamního zámečku. Urodilo se i pár fotek s večerním nádechem.


Podzimní Zoo

25. října 2009 v 14:11 | gemik |  Fotografování
Pár obrázků z nedávné návštěvy pražské Zoo. Teď na podzim je to ideální procházka, proti letní sezóně je totiž v zahradě pouze zlomeček návštěvníků, takže si člověk může užít báječného klidu.


Nahlédnutí do archivu

8. října 2009 v 19:07 | gemik
Poslední dobou je tu poněkud sucho. Několik předešlých dnů mě omezovala chřipajzna, takže jsem byl radši zahrabaný v duchnách než abych někde sháněl nové fotografické přírůstky. Navíc je poněkud nedostatek času, škola, permanentní přejezdy Praha - Brno atp.

Tak jsem alespoň zapátral ve fotografickém šupleti a našel jsem ještě pár zajímavých fotek z autosalonu v Německu. K předvádění krásných aut odjakživa patří krásné ženy, bohužel pravděpodobně kvůli šetření automobilek nebo z nějakého jiného důvodu jich tam tentokrát bylo pomálu, ale pár slečen se přeci jen našlo. Přeju pěkné prohlížení.


Opera Mini 5

3. října 2009 v 11:35 | gemik |  PC/Web/Hry
Ač nepatřím k vášnivým internetovým surfařům, kteří musí být online kdykoli a kdekoli, je občas příjemné, když se mohu připojit prostřednictvím mobilního telefonu a přijmout email, přečíst noviny, zjistit spoje či sportovní výsledky atp.. A protože nemám neomezený datový paušál a k wifi se připojím pouze doma nebo ve škole, bylo nutné zvolit takový internetový prohlížeč, který vám už jen po načtení první stránky nevysaje peněženku jako vaše přítelkyně (doufám že to nečte moje slečna, bo my to momentálně máme tak nějak obráceně :).

Funkci datově nenáročného a rychlého prohlížeče mi tak již dlouhou dobu plní skvělá freeware aplikace Opera Mini, jejíž nová verze 5 je od září dostupná na webu výrobce (zatím v betaverzi, ovšem nezaznamenal jsem s ní jediný problém). Největším trumfem Opery Mini je její rychlost, kterou o několik řádů předčí jakékoli vestavěné prohlížeče či aplikace třetích stran, včetně klasické mobilní Opery. Je za tím způsob načítání stránek které se na telefonu zobrazí ve své odlehčené podobě. Ty jsou ovšem pro zobrazení na displejích mobilních telefonů naprosto dostatečné a navíc se opravdu razantně šetří za přenesená data. Zobrazení stránek můžete i upravovat, například snížit kvalitu obrázků, nebo je rovnou zakázat. Ve výsledku pak k otevření jedné stránky v Opeře Mini potřebujete běžně tak 15-30kb zatímco v normálních mobilních prohlížečích zpravidla desetinásobek.