Září 2009

Ohlédnutí za víkendem

27. září 2009 v 23:59 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Mám za sebou výborný víkend, kterému k dokonalosti scházelo jen to, aby jak fotbalová, tak hokejová Sparta odehrála zápasy, z nichž nevstávají hrůzou vlasy na hlavě... Ale pěkně popořádku. Táta na sobotu koupil lístky na fotbal, tak jsme vzali bráchu a vyrazili na pánskou jízdu. Po delší době jsem se tak opět dostal na Letnou, bohužel však ve chvíli, kdy naši oblíbenci evidentně neměli svůj den (ono trefit se na povedený zápas je v posledních letech docela kumšt...) a tak jsme těch devadesát minut protrpěli a výsledná bezbranková remíza byla vlastně úspěchem. Jinak ale bylo odpoledne vydařené a navíc jsme zjistili, že si vstupenky z fotbalu můžeme vyměnit na nedělní hokejové utkání v Holešovicích.

Dneska bylo krásně a tak jsme ve stejném složení absolvovali na Novodvorské dvě kola miniaturgolfu. Konečně se mi povedlo vylepšit si osobní rekord, který teď čítá úžasných 40 úderů (k vysněné metě <30 se tedy pomalu ale jistě blížím :D). Nu a v podvečer hurá na pokračování sparťanského víkendu do Tesla Areny. Plán byl sice zlepšit si sportovní dojem z předešlého dne, ale realita byla bohužel trošku jiná, dnešní hokejové utkání bylo i zadarmo drahé... No nemůže být pořád posvícení, že :) Ale jak jsem psal, i přes ne úplně ideální výsledky našeho klubu to byly parádní dny, jen škoda, že to tak rychle uteklo. Naštěstí je v pondělí volno, ráno by se mi totiž vstávalo opravdu těžko.

Elektromobily Renault

25. září 2009 v 20:52 | gemik |  Fotografování
Na letošním autosalonu ve Frankfurtu se automobilky předháněly v honbě za nejnižší spotřebu a také v představení vozů, poháněných elektřinou. Mezi nejzajímavější/nejbláznivější/nejfuturičtější (každý ať si vybere podle svého) patřily koncepty francouzského Renaultu. Na předváděcí ploše byla k vidění čtveřice modelů, ze kterých by již roku 2011 měly vycházet reálné, sériově vyráběné elektromobily.

Vozítkem jako vystřiženým ze sci-fi filmu bylo bezesporu Twizzy Z.E.. Jednalo se o jakousi na čtyřech kolech postavenou bublinu, určenou pro dvě osoby, ovšem sedících za sebou. Tahle šílenost určená do městského provozu by měla dosáhnout maximální rychlosti 75 km/h a na jedno nabití baterií urazí sto kilometrů.

Autosalon Frankfurt 09 - část druhá

25. září 2009 v 12:19 | gemik |  Výlety / Akce a další
Přidávám další várku nablýskaných krasavců. Fotek je tuny, bohužel však je moc odpadu. Škoda že člověk nemá možnost hned běžet vše napravit. Postupem času totiž zjišťuju, co všechno by šlo lépe nastavit, jaká kompozice by byla lepší a tak podobně. Nu což, chybami se člověk učí...


Autosalon Frankfurt 09 - malá ochutnávka

25. září 2009 v 0:08 | gemik |  Výlety / Akce a další
Konečně zase doma v Praze a konečně zase u svého foťáku. Už ho nedám z ruky (pravděpodobně si ho k ní ale budu muset přivázat řetězem...). První týden ve škole jsem zdárně přežil, v novém městě se pěkně zabydlel, takže teď už si zase můžu užívat prodlouženého víkendu.

Takže teprve skoro po týdnu jsem letmo proletěl výtvory, které jsem pořídil o víkendu na německém autosalonu. Všechen ten materiál bude chtít hodně protřídit a zlehka poupravit, na což mi snad zbude čas zítra. Prozatím tedy přikládám alespoň několik fotek, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak to na místě vypadalo.

Všechny obrázky jsou foceny Olympusem E-520 a setovým objektivem 14-42mm, 1:3,5-5,6. Moc velká škoda, že jsem na takovou akci neměl k dispozici světelnější sklo.


Malé ohlédnutí

22. září 2009 v 12:55 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
V posledních dnech byly dny poněkud hektičtějšího rázu. V noci z pátka na sobotu se svišťělo do Německa na Autosalon Frankfurt 2009, jehož pavilony jsme brázdili po oba víkendové dny (na pohodlné shlédnutí všeho by se šiknul minimálně další den navíc). Domů jsem se dostal v pondělí po půlnoci a hnedle v pět ráno následoval sprint po D1 do Brna, kde mi bohužel už začla škola. Po těch čtyřech měsících relativně bez studijních poviností, byl návrat do vzdělávacího procesu veeelmi nepříjemný.

Zpátky k Frankfurtu. Přivezl jsem si dvě plné karty fotek, takže nám to dělá přes 1600 kousků. I přes značný odpad určitě zbude dost na to, aby bylo jasné, jaké bude téma blogu pro příští dny :D

Ovšem nebyl bych to já pokud by se nevyskytl nějaký zádrhel. Nedávno jsem si sypal popel na hlavu, jak jsem zapomněl před cestou na chatu vzít si s sebou paměťovou kartu. Tentokrát jsem v Praze nechal komplet brašnu, takže fotky zde přibudou nejdřív ve čtvrtek. Jsem poslední dobou poněkud roztržitý...

District 9

17. září 2009 v 20:22 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Od doby co mi zrušili časopis Premiere, nemám o nových filmech vůbec přehled. Jednou měsíčně dostat do schránky přehled s aktuálním děním ve světě filmu pro mě bylo ideální, vyhledávání informací o jednotlivých počinech na netu mě moc nebaví. Něměl jsem tedy vůbec páru o tom, že v kinech má být premiéra jakéhosi netradičního sci-fi snímku. Až dnes mě do očí trkly reklamy právě na District 9, na netu jsem zkoukl trailery a o programu na odpoledne bylo rozhodnuto.

District 9 je prvním snímkem režiséra Neilla Blomkampa, který od producenta Petera Jacksona (Pán Prstenů) dostal 30 milionů dolarů (což je na dnešní dobu relativně malá částka), ale hlavně volnou ruku při natáčení. Že to byl dobrý tah, dokazuje fakt, že si film na sebe vydělal už během americké premiéry.

O co tedy jde? Před dvaceti lety nad Johannesburgem zaparkoval létající omáčník plný mimozemšťanů nemajících možnost vrátit se zpět na svou planetu. Lidé pro ně tedy vytvořili provizorní oblast, ze které se postupem času stalo regulérní ghetto. Nyní ale převážně lidem z města už dochází trpělivost s rychle se množícími sousedy a tak je rozhodnuto o přesunutí celé mimozemské kolonie do jiného areálu v pustině, kde by neměli být na obtíž. Úkolem je pověřena soukromá společnost MNU, jejíž hlavní aktivity tkví v obchodu se zbraněmi. Té by se velmi hodilo zprovoznit v lidských rukách nefungující mimozemské zbraně. A klíčem k této hádance by se mohl stát zaměstnanec MNU nakažený mimozemským virem, kvůli kterému začíná mutovat...

Hlava mazaná, leč děravá

13. září 2009 v 23:59 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Po delší době jsem se zase kouknul na blog. V předešlých dnech mi nezbývalo moc času a víkend jsem pobýval na offline chatě. Plán byl ale takový, že právě na Vysočině, kde se naše skromná cottage nalézá, pořídím nějakou další várku foteček. Třeba houby skrývající se v mechu a kapradí byly vysloveně fotogenické, pak jsem si chtěl taky zkusit sportovní fotografii při mistrovském zápasu krajského přeboru ve fotbale :) a mnoho dalších témat by se určitě ještě našlo. Ovšem vše nakonec bylo bohužel bez účasti mého fotoaparátu. Doplatil jsem totiž na moji hlavu děravou. Do auta sice byla poctivě nanosena veškerá fotografická výbava, notebook pro rychlé prohlížení a další zbytečnosti, jenže když jsem na místě chtěl udělat první cvak, přišlo nemilé zjištění o nepřítomnosti paměťové karty, takže nebylo kam všechny ty "úžasné" obrázky ukládat... Chtěl jsem tedy vše napravit výpravou do místního elektra pro nějaké nouzové řešení, leč v sobotu měl Ledči jediný obchod s elektronikou otevřeno pouze do deseti dopoledne a o víkendu v takovou nekřesťanskou hodinu, jak jistě chápete, nepremávám :) Takže do lesa i na fotbal se vyrazilo bez foťáku, fain to ale bylo i tak a příště hold musím před cestou všechno líp zkontrolovat :)

Aby to tu ale nebylo uplně bez fotky, přidám alespoň jednu starší focenou mobilem:


Já se vám schovám...

6. září 2009 v 23:48 | gemik |  Fotografování
To jsem se jednou takhle z pokoje zadíval na klec naší králičí slečinky, když najednou vidím jak z ní vylétávájí hromady sena. Šel jsem se tedy podívat a co nevidím:

Králice byla najednou pěkně schovaná před nepřáteli :) Důvod jejího maskování byl nakonec ale prozajičtější, dostala chuť na seno, ovšem jako na potvoru to "nejlepší" bylo uplně naspod, takže si ho musela pěkně vyhrabat a tahle to dopadlo :)

Pražská Zoo podruhé

3. září 2009 v 22:09 | gemik |  Fotografování
Po nějaké době jsme opět vyrazili navštívit pražskou Zoo. Využili jsme začátku školního roku a dopoledne pracovního dne, takže spolu s námi v zoo bylo minimum lidí a prohlídka tak byla klidnější. Kvůli pošmournému počasí nebylo pro fotografování ideální světlo, ale přece jen se pár ucházejících fotek urodilo. Pěkné prohlížení přeju.Trip do jižních Čech

2. září 2009 v 21:59 | gemik |  Výlety / Akce a další
Včera jsme s přítelkyní vyrazili na výlet do jižních Čech. Byl nádherný den, tak se brzy ráno sedlo do našeho plechového oře, který je schopný být v pět v Dejvicích a v Brně před šestou :), a jelo se. Do okolí Třeboně, Hluboké atp. je to z Prahy kolem 160 km. Bohužel směrem na jih naší republiky nevede žádná dálnice, s vyjímkou několikakilometrového úseku (na kterém pro jistotu bylo navíc omezení na jeden pruh), takže se cesta protáhne na víc jak dvě hodiny.

Czech Truck Prix 09 - doprovodný program

1. září 2009 v 18:18 | gemik |  Fotografování
Pro nedělní poslední pauzu v rámci Czech Truck Prix 09 byl na mosteckém autodromu připravený opravdu zajímavý program. Zde je pár fotografií:

První na trať vyjela upravená auta a jezdci při driftování pálili pneumatiky...

Czech Truck Prix 09

1. září 2009 v 6:51 | gemik |  Sport
Tento víkend proběhl na mosteckém autodromu osmnáctý ročník závodů trucků doplněný o Škoda Octavia Cup, Formuli Renault a sérii Sports Car Challenge a já tam s fotoaparátem nemohl chybět :) S kamarády jsme tam vyrazili v neděli a den to byl náramný. Jen jsem byl pak už dost utahanej (naštěstí to ale půlhodinková chrupka mezi závody trochu zlepšila :) z neustálého přecházení dvoukilometrového diváckého svahu kvůli místečkům pro focení a velkého vedra, takže večerní přejezd 250 km z Mostu na Vysočinu, kam jsem jel pro bráchu, nebyl zrovna tím, po čem bych toužil. Ale na druhou stranu pak následovala odměna v podobě grilovaného masíčka, takže nálada se zlepšila :) Ať se fotky líbí.

V popředí druhý muž letošního mistrovství trucků David Vršecký ve voze Buggyra, za ním pak jeho týmový kolega Marcus Bösiger.