Duben 2009


Zápisky z posledních dnů

11. dubna 2009 v 3:26 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Krásné jarní dny se konečně v posledních dnech dostavili a podle předpovědí by pěkné počasí mělo ještě chvíli vydržet. Takže v těchto dnech místo psaní článků spíš běhám po venku s fotoaparátem a užívám si teplého počasí. Teda pokud zrovna nemusím být ve škole a hrotit nějaký test. U nás se totiž na pětidenní velikonoční prázdniny nějak nehraje, takže jsem se i ve sváteční čas pěkně zapotil nad jedním vypečeným testíkem.

Nu alespoň že je ta školní nepříjemnost za mnou a konečně nastává ta chvilková velikonoční pohodička. Z blogu se teď stane spíš fotoblog - po sérii návštěv ruzyňského letiště (doufám že se vám letadla ještě nepřejedla, přetejkají mi z disku, takže některé ještě určitě uvidíte) se zítra nebo vlastně už dnes chystám do Botanické zahrady Troja omrknout ty všelijaké exotické motýly, které tam od 4. dubna vystavují.

Foťáček beru samozřejmě s sebou a večer přidám nějakou tu fotku pokud se podaří ulovit něco zaímavějšího. Ač mám digi zrcadlovku již skoro rok, tak se s ní stále učím a poznávám nejrůznější volby a nastavení a právě pro to se nejvíc hodí možnost vyzkoušet si všechny možnosti v praxi na nějaké zajímavé akci. Přes zimu mi Olympus hodně zahálel, takže teď doháním manko.

Letiště Praha Ruzyně - pohledy na dráhu 24

11. dubna 2009 v 0:47 | gemik |  Fotografování


Mám teď nějaké letadlové období takže vás budu ještě chvíli zásobovat Tentokrát mám z výsledku mnohem lepší pocit, povedlo se mi odstranit pár chyb z předešlého focení a především bylo mnohem lepší světlo. Ač je pořád co zlepšovat, tak nějak jsem si fotky představoval že vyjdou. Po víkendu jsem měl chuť milý fotoaparát odeslat do věčných lovišť, včera si to u mě naopak trochu vyžehlil. Takže snad se budou líbit i vám.

Fotbalová reprezentace - bída a utrpení

3. dubna 2009 v 0:34 | gemik |  Sports
Fotbalová reprezentace má za sebou dva veledůležité zápasy v boji o postup na Mistrovství světa, které se příští rok koná v Jihoavfrické republice. O víkendu se mluvilo o 4 bodech jako o minimu, které ze zápasů se Slovinci a posléze doma s reprezentací Slovenska vyválčíme. Ovšem realita je jiná a hodně krutá. Pouhý bod za bezbrankovou remízu v Mariboru odsouvá naše postupové naděje do teoretické roviny.

Ovšem po shlédnutí obou zápasů není důvod se této situaci divit. Pokud o víkendu ještě existovali optimisté zastávající názor, že na tom náš fotbal není tak špatně, teď už museli vystřízlivět. Pasivní bránění remízy na slovinské půdě a naprostá nemohoucnost vymyslet kloudnou akci proti houževnatým Slovákům vzalo i poslední iluze. Není možné aby za nynější otřesný herní projev mohla pouze stále omílana nepřítomnost Tomáše Rosického. Problémů je mnohem více, od postu trenéra přes přístup některých hráčů až po celé vedení svazu.