Březen 2009

Konec jedné vlády

25. března 2009 v 3:47 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Včera v odpoledních hodinách pan Paroubek a spol. "konečně" dosáhli svého a vyjádřili nedůvěru vládě Mirka Topolánka. Z hrdel opozice teď zní spokojené komentáře, kterak slavně vystavili stopku chaosu a naprosto nekompetentním osobám v Topolánkově kabinetu. Ovšem byla nynější vláda opravdu tak neschopná a vše, co za svého působení udělala, bylo špatné? Já myslím že nikoli. Za tímto kabinetem, ač velmi vetchým a zmítajícím se vnitřími problémy, byla vidět opravdu nějaká práce a ne jen nůše slibů sledující jediný cíl - vítězství ve volbách.

Výborný shrnující článek dnes vyšel na idnes.cz: Je po Topolánkovi. Je to škoda?

Zase o rok starší

18. března 2009 v 0:01 | gemik |  Zápisky (ne)všedních dní
Rok se s rokem sešel a znovu můžu slavit narozeniny. Už je tomu jedenadvacet let, co jsem poprvé juknul na svět :-)

Obdaroval jsem se lístkem na semifinále hokejového play-off, tak doufám, že i hráči Sparty mi udělají radost a jako dárek mi připraví vítězství. Ono ještě aby prohráli, když už člověk vysolil takovou sumu za vstupenku :-)

Podložka Roccat Taito - recenze

15. března 2009 v 2:22 | gemik |  PC/Web/Hry
Pokud trávíte u počítače dost času a především hrajete hry, jistě víte, že pro dokonalé pohodlí a zážitek je kromě jiného potřeba i kvalitní podložka. Ono pořád jezdit po desce stolu není ideální (ikdyž dnešní myši to zvládají velmi dobře).Já používal dobrou látkovou podložku Steelpad QCK mini, ale jak název napovídá, byla mi dost malá, takže jsem se zaradoval když se mi darem dostalo nádherné ROCCAT Taito.

Recenze Emgeton M6 Cult 8 GB - štíhlý šikula

14. března 2009 v 20:39 | gemik |  Music
Pokud si také pořídíte Emgeton M6 Cult, po vybalení z úhledné krabičky na vás kromě přehrávače a sluchátek vybafne rozsáhlé příslušenství - návod v českém jazyce, USB kabel, řemínek, pěkné pouzdro, miniCD se softwarem a hlavně síťová nabíječka, což hodnotím jako velké plus, protože na cestách, kde tento přehrávač nejvíce využijete, vždy nemusíte mít přístup k počítači, pomocí něhož byste doplnili baterii přes USB.


Tento krasavec se může chlubit velmi malou tloušťkou, která jen o málo přesahuje 7mm. Design není nijak výstřední, možná právě proto se mi tak líbí - pro jeho jednoduchou eleganci a účelnost.

A4Tech XL-750F recenze

13. března 2009 v 11:44 | gemik |  PC/Web/Hry
Jako myš k hlavnímu PC jsem používal levnou Gigabyte GM-M6800, myš se skvělou ergonomií ovšem šíleným kolečkem. Proto jsem začal vybírat novou a ač se mi původně nejvíc líbila Kone od ROCCAT, díky nízké pořizovací ceně zvítězila myška od A4Tech.


Na obalu XL-750F je velká reklama na 3XFire tlačítko a oznámení, že jste si pořídili myš s laserovým senzorem, který komunikuje se sběrnící rychlostí 1ms, a s DPI až 2500.